laky a další produkty zn. Bona

 

Laky a oleje: Bona

Vrchní laky
TRAFFIC
Vrchní lak Traffic byl uveden na trh v roce 1999 a byl to největší úspěch všech dob a jeden z nejlépe se prodávajících laků společnosti Bona. Jaké je tedy to tajemství? Traffic je neviditelný lak, který je určen pro ošetření dřevěných podlah s nejvyšším provozním zatížením. Podlaha vypadá jako impregnovaná olejem, ale zde veškerá podobnost končí. Traffic je nejmatnější lak a také produkt s nejvyšší odolností proti opotřebení, jaký kdy Bona vyrobila.
FLOW
Flow, nejnovější vrchní lak společnosti Bona, zaručuje vynikající výsledky, aniž by ohrožoval zdraví či životní prostředí. Obsahuje pouze 4 % rozpouštědel, má však všechny dobré vlastnosti laků na bázi organických rozpouštědel. Flow je určen pro ošetření podlah vystavených silnému provoznímu zatížení a v testu na protikluz dosáhl nejlepších výsledků mezi všemi laky Bona.
MEGA
Lak Mega byl uveden na trh v roce 1997 a stal se nejprodávanějším vrchním vodním lakem na světě. Mega je jednosložkový 100 % polyuretanový lak na vodní, který se chová jako dvousložkový lak. Je určen pro ošetření dřevěných podlah vystavených střednímu až silnému provoznímu zatížení. Lak získal ocenění Ekologicky šetrný výrobek.
REZIDENT ( dříve SPECTRA )
Rezident je jednosložkový lak na vodní bázi určený k ošetření dřevěných podlah vystavených střednímu provoznímu zatížení. Má dobrou odolnost proti oděru a běžným chemikáliím používaným v domácnosti.
SPORT
Jednosložkový polyuretanový lak na vodní bázi pro povrchovou ochranu parket a jiných dřevěných podlah ve sportovních halách. Vyhovuje normě na protikluzové vlastnosti podlah sportovních hal, tělocvičen a hal pro hry DIN 18 032.
KORK
Jednosložkový vrchní lak na bázi vodné disperze pro lakování podlah z přírodního korku. Je vysoce odolný proti oděru a chemicky stálý. Má vysokou pružnost, která se přizpůsobuje tlakovým pohybům korku, aniž by se tvořily trhlinky. Plně zaplňuje nerovnosti a korek pouze mírně nabobtnává, proto je nalakovaná plocha lehce čistitelná a ošetřovatelná. CORK minimalizuje blednutí korku působením světla. Má vysokou přilnavost ke všem plochám z přírodního korku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 5
Jednosložkový rozpouštědlový polyuretanový lak na parkety s vysokou odolností proti oděru, schopností hluboké penetrace a krátkou dobou schnutí.

 

 

  

NOVIA                                                                                                       jednosložkový parketový lak na vodní bázi pro ošetření povrchu dřevěných podlah v domácnostech.
Dodává se v provedení: mat, lesk a polomat.
Balení: 2x10litrů, 3x 5l, 10x 1l
 

 

Základní laky
   
PRIME
je jednosložkový základní lak na vodní bázi; obsahuje pouze malé procento rozpouštědel a neuvolňuje žádný silný zápach. Prime má správně konzistentní povrch. Ošetřená plocha získává světlejší odstín než u laku Seal.
   
ETURA
Jednosložkový polyuretanový lak na vodní bázi pro povrchovou ochranu parket a jiných dřevěných podlah ve sportovních halách. Vyhovuje normě na protikluzové vlastnosti podlah sportovních hal, tělocvičen a hal pro hry DIN 18 032.
UNIVERSAL GRUND
Jednosložkový polyuretanový lak na vodní bázi pro povrchovou ochranu parket a jiných dřevěných podlah ve sportovních halách. Vyhovuje normě na protikluzové vlastnosti podlah sportovních hal, tělocvičen a hal pro hry DIN 18 032.

Tmely

SPÁROVÝ TMEL
Tmelící hmota bez silikonů na bázi polyakrylátu, určená k vytmelení spár parketových podlah v oblasti zárubní, schodišť apod. Tento vysoce kvalitní rychle brousitelný výrobek je přelakovatelný všemi druhy laků, běžně dostupnými na našem trhu. Gap Master je tvrdý na povrchu, trvale elastický v hloubce spáry a vykazuje dobrou pevnost přilnutí. Je dodáván v několika barevných odstínech.
GAP MASTER
Tmelící hmota bez silikonů na bázi polyakrylátu, určená k vytmelení spár parketových podlah v oblasti zárubní, schodišť apod. Tento vysoce kvalitní rychle brousitelný výrobek je přelakovatelný všemi druhy laků, běžně dostupnými na našem trhu. Gap Master je tvrdý na povrchu, trvale elastický v hloubce spáry a vykazuje dobrou pevnost přilnutí. Je dodáván v několika barevných odstínec
MIX & FILL
je vodná disperze určená k přípravě spárovacího tmelu na parkety. Míchá se s dřevěným brusným prachem vhodné barvy. Používá se k vytmelení spár do 3 mm šířky a jiných menších defektů na dřevěných podlahách. Může být použit pod všechny lakové a olejové systémy Bona.
REPAIR
Opravářská pasta, sloužící k vytmelení spár a opravám malých prohlubní a trhlin prvků podlah, zhotovených z dřevěných nebo laminátových parket.

Oleje

CARL´S OIL 90
Carl's 90 je vytvrzovací tálový olej obsahující méně než 10 % rozpouštědel a je určen k povrchové úpravě dřevěných podlah vystavených normálnímu nebo silnému provoznímu zatížení.
Vzhledem k jeho snadné aplikaci a rychlému schnutí může být povrchová úprava dřevěné podlahy realizována během jednoho pracovního dne.
STAIN
je pigmentový systém určený ke změně barvy nových podlah bez vrchního nátěru nebo starých dřevěných opdlah zbroušených na holé dřevo, což umožňuje tvůrčí svobodu při zdobení bytů nebo obchodních prostorů. systém Bona Stain lze používat buď s vodou rozpustnými vrchními nátěry Bona (Traffic, Flow nebo Mega) anebo s oleji Bona (Carl's 90 nebo Carl's 45).

Lepidla

BONABOND S 755
Syntetické lepidlo na parkety na bázi PVAC s nízkým obsahem rozpouštědel (aceton, etanol). Nevhodné pro celoplošné lepení mozaikových a hotových parket. Vyhovuje normě DIN 281.
BONABOND S 760
Lepidlo Bona S760 je lepidlo na dřevěné podlahy, ředitelné organickými rozpouštědly, hlavně acetonem a etanolem, vyhovující požadavkům normy DIN 281 na nízký obsah rozpouštědel. Díky poměrně dlouhé době mezi nanesením a slepením je obzvláště vhodné pro technicky náročné a drahé pokládky. Vytvrzené lepidlo je tvrdý plast.
S 760 se snadno nanáší, rychle schne a má vyhovující dobu mezi nanesením a slepením.
BONABOND D 720 UNIVERSAL
Lepidlo Bona D720 je disperzní lepidlo na dřevěné podlahy s nízkým obsahem vody podle DIN 281.
Toto lepidlo neobsahuje rozpouštědla a velmi snadno se nanáší. Rychle schne a přitom má dlouhou dobu mezi nanesením a slepením.
BONACOLL OBJEKT
Disperzní lepidlo pro lepení vlysových parket na savé podklady se středním obsahem vody. Nevhodné pro buk.
BONABOND R 770
Dvousložkové polyuretanové lepidlo na parkety, odpovídající normě DIN 281. Toto lepidlo je též vhodné pro celoplošné lepení laminátových podlahových prvků. Díky chemické reakci tuhne bez vzniku vysychacích trhlin. Neobsahuje ani vodu, ani organická rozpouštědla.
GLUECLIC
Bílé disperzní lepidlo bez rozpouštědel, skupiny D3 dle normy EN 204. Je vhodný k lepení různých druhů lepených spojů typu dřevo/dřevo a dřevěných materiálů v interiéru.
Penetrační nátěry
BONABOND R 410
je dvousložková epoxidová pryskyřice bez obsahu rozpouštědel a vody. Je určená k penetračním nátěrům, zpevnění a utěsnění různých podkladů pod nášlapnou vrstvou. Slouží rovněž k vytvoření bariéry proti kapilárně vzlínající nebo zbytkové vlhkosti do max. 5% CM i jako základová vrstva před aplikací lepidla a nivelačních stěrkovacích hmot.
BONABOND D 500
je disperzní penetrační nátěr pro úpravu podkladů před použitím parketových lepidel (disperzních i syntetických) za předpokladu dodržení podmínky dokonalého vyschnutí podkladu. Je vhodný pro savé i nesavé podklady, jako jsou mazaniny a potěry, dřevotřískové desky V 100, hrubé dřevěné podlahy a mnohé další.
BONABOND D 510
Disperzní penetrační nátěr pro přípravu podkladů pod vyrovnávací stěrkové hmoty H 600 a H 610.
BONABOND ADHESIVES S 520
Rozpouštědlový penetrační nátěr pro úpravu podkladů pod nášlapnou vrstvou před celoplošným lepením dřevěných podlahových prvků syntetickými parketovými lepidly Bona Adhesives S 755 a S 760.
Stěrkovací hmoty
BONABOND H 600
Samonivelační stěrková hmota se zvýšenou pevností zušlechtěná umělou pryskyřicí speciálně pro použití pod parkety.
BONABOND H 610
Stabilní vyrovnávací stěrková hmota zušlechtěná umělou pryskyřicí. Používá se zejména k opravám a vyrovnání nerovností podlah a betonových ploch v bytech a provozech.
Přípravky pro údržbu
PARKETT FRESHEN UP
je určen k údržbě lakovaných dřevěných podlah. Poškrábané a mdlé povrchy oživuje a dodává jim vzhled nově nalakovaného povrchu. Zajišťuje rovněž větší odolnost proti oděru.
D 509 POLISH
Samoleštící přípravek na vodní bázi pro běžnou údržbu a ochranu laminátových a PVC povrchů, keramických obkladů a dlažby. Povrch ošetřený D 509 je odolný proti vodě a dostatečně impregnován.
PARKET POLISH REMOVER
je mycí prostředek určený pro údržbu a čištění lakovaných dřevěných podlah a všech podlahových krytin odolávajících rozpouštědlů
POLISH PASTE
Vosk.
D 505 POLISH
Tekutá vosková leštěnka pro běžnou údržbu a ochranu lakovaných parket, dřevěných podlah a dřevěných součástí interiéru. Je odolná proti vodě a dostatečně impregnuje.
CARL´S HS VOSK
BonaTech Carl´s HS VOSK je pastový tvrdý vosk bez rozpouštědel s přísadami, které působí protikluzně. Tento vosk uzavírá póry dřeva již naimpregnovaného olejem a chrání je před pronikáním nečistot a vlhkosti. Po aplikaci tohoto produktu získávají povrchy protikluzné vlastnosti a decentní vzhled. Používá se ve spojení s oleji Carl´s 45 a Carl´s 90.
CARL´S TEKUTÉ MÝDLO
Carl's Cleaner je tekuté mýdlo pro základní čištění a údržbu olejovaných dřevěných podlah v interiérech. Obsahuje vosk a sójové mýdlo. Rozpouštědlem je zde voda.
RETARDER
přísada, která zlepšuje rozliv laku a prodlužuje dobu pro práci s vodními laky Bona, jak základními, tak vrchními.
PREP
systém na úpravu/přípravu, který má optimalizovat přilnavost vrchních nátěrů Bona ke všem typům podlahových vrchních nátěrů na bázi polyuretanu včetně vrchních nátěrů provedených při výrobě